Na co wydajemy za dużo cz. 2

W poprzednim poście poruszyliśmy temat pułapek nadwyżki budżetu domowego. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek. W poprzednim poście stwierdziliśmy, że kategorie jedzenia, używek i rachunków jest godnymi zwrócenia na nie uwagi. Co wyłuskamy dzisiaj? Poczytajcie. Ten post może Wam pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy.

1. Używki

Po pierwsze wrócimy do używek. Co prawda w poprzednim poście omówiliśmy temat pobieżnie, ale dkupiliśmy się wtedy jedynie na alkoholu i papierosach. Dzisiaj dołączymy do tego narkotyki. Temat niepewny ale każdy z nas zna na pewno kogoś kto popala trawkę i traci przez to pieniądze.

Najnowszy smartfon to często zbędny wydatek

Najnowszy smartfon to często zbędny wydatek

2. Elektronika

Przyszło nam żyć w totalnie głupiej epoce, w której dzieci zamiast latać po boisku piłkarskim wolą nadwyrężać swe oczy przed ekranem smartfona. Umówmy się, że nie musimy wymieniać telefonu co pół roku, gdy tylko pojawi się nowy model. Nie martwmy się modelem komórki jaką mamy. Skupmy się na rzeczywistych funkcjach, z których korzystamy, a nie na tym co myśli nasz sąsiad.

3. Luksusowe wyroby

Ten akapit może być sporny, gdyż wiele ludzi prędzej odmówiłoby sobie jedzenie, aniżeli komfortu zakupu luksusowych wyrobów. Umówmy się, że bez nich przeżyjemy. Luksusowe dobra to często jedynie normalny produkt z astonomicznie wysoką ceną tłumaczoną jakością marki (czytaj prestiżem). W rzeczywistości przepłacamy za dobro sztucznie zyskując jedynie społeczny poklask.

Zapraszam do dalszego śledzenia bloga.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s